Letnie czytanie - to zrelaksuje każdego!

Lato to idealna pora na czytanie. Możesz zabrać książkę na plażę, do parku lub po prostu poczytać w domowym zaciszu. Ale jaką książkę wybrać spośród setek nowości i bestsellerów? Oto nasze propozycje książek na lato, które z pewnością Ci się spodobają.1. "Zaklinaczka czasu" - Audrey Niffenegger. To niezwykła historia miłości między Henrym, który cierpi na rzadką chorobę genetyczną, która powoduje, że podróżuje w czasie, a Clare, która czeka na niego w swojej teraźniejszości. To wzruszająca i oryginalna powieść, która porusza tematy losu, pamięci i tożsamości.

2. "Dziewczyna z pociągu" - Paula Hawkins. To thriller psychologiczny, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Rachel jest rozwódką, która codziennie dojeżdża pociągiem do pracy. Pewnego dnia widzi coś dziwnego w oknie jednego z domów przy torach. To wydarzenie zmienia jej życie i wplątuje ją w zagadkę kryminalną.

3. "Małe życie" - Hanya Yanagihara. To epicka saga o czterech przyjaciołach, którzy po studiach przenoszą się do Nowego Jorku. Ich losy są pełne sukcesów i porażek, radości i smutku, miłości i cierpienia. To poruszająca i brutalna opowieść o ludzkiej kondycji, traumie i przebaczeniu.

4. "Sapiens. Od zwierząt do bogów" - Yuval Noah Harari. To fascynująca podróż przez historię ludzkości, od początków ewolucji do współczesności. Autor analizuje kluczowe momenty i procesy, które ukształtowały nasz gatunek i naszą cywilizację. To książka, która zmienia sposób patrzenia na świat i siebie.

5. "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" - J.K. Rowling. To klasyka literatury fantasy, która zachwyca czytelników w każdym wieku. Harry Potter to sierota, który dowiaduje się, że jest czarodziejem i zostaje przyjęty do Hogwartu - szkoły magii i czarodziejstwa. Tam przeżywa niesamowite przygody, poznaje przyjaciół i wrogów, a także staje twarzą w twarz z największym zagrożeniem dla świata czarodziejów - Lordem Voldemortem.