Grasz w zielone? Gram!

 Zieleń to kolor, który kojarzy się z naturą, świeżością i harmonią. W 2023 roku zieleń będzie jednym z najmodniejszych kolorów w aranżacji wnętrz, zarówno w salonach, sypialniach, jak i kuchniach. Zieleń ma wiele odcieni, od jasnej mięty po ciemną butelkową, dlatego można ją dopasować do różnych stylów i nastrojów. Z czym najlepiej łączyć zieleń w 2023 roku? Oto kilka propozycji:- Zieleń i biel to klasyczne połączenie, które sprawia, że wnętrze wygląda na przestronne, jasne i świeże. Biel podkreśla intensywność zieleni i tworzy kontrast, który przyciąga wzrok. Można wybrać białe meble, ściany lub dodatki i zestawić je z zielonymi poduszkami, dywanami, roślinami lub obrazami. Można też zastosować różne odcienie zieleni, np. pistacjową, oliwkową lub szmaragdową, aby dodać wnętrzu dynamiki i różnorodności. Zieleń i biel to kolory, które symbolizują czystość, spokój i nadzieję.

- Zieleń i szarość to połączenie, które nadaje wnętrzu elegancji, spokoju i nowoczesności. Szarość łagodzi ostrość zieleni i tworzy harmonijną całość. Można wybrać szare ściany, podłogi lub sofy i dodać do nich zielone akcenty w postaci lamp, zasłon, wazonów lub podkładek. Można też eksperymentować z różnymi odcieniami szarości, np. stalową, grafitową lub antracytową, aby stworzyć ciekawe kontrasty i przejścia. Zieleń i szarość to kolory, które kojarzą się z naturą, technologią i minimalizmem.

- Zieleń i drewno to połączenie, które nawiązuje do natury i wprowadza do wnętrza ciepło, przytulność i rustykalny charakter. Drewno komponuje się z każdym odcieniem zieleni i dodaje wnętrzu tekstury i głębi. Można wybrać drewniane meble, podłogi lub ramy i uzupełnić je zielonymi tkaninami, ceramiką, koszami lub kwiatami. Można też wykorzystać różne rodzaje drewna, np. sosnowe, dębowe lub orzechowe, aby uzyskać bogatą paletę barw i faktur. Zieleń i drewno to kolory, które odzwierciedlają życie, wzrost i naturalność.

- Zieleń i żółty to połączenie, które wprowadza do wnętrza energię, radość i optymizm. Żółty rozjaśnia zieleń i tworzy żywy kontrast, który pobudza zmysły. Można wybrać żółte ściany, krzesła lub poduszki i skomponować je z zielonymi roślinami, dywanami lub obrazami. Można też użyć różnych odcieni żółtego, np. cytrynowego, bananowego lub miodowego, aby nadać wnętrzu słonecznego charakteru. Zieleń i żółty to kolory, które reprezentują naturę, wiosnę i szczęście.

- Zieleń i niebieski to połączenie, które tworzy atmosferę spokoju, relaksu i głębi. Niebieski uspokaja zieleń i tworzy harmonijną całość, która kojąco działa na oczy. Można wybrać niebieskie ściany, zasłony lub naczynia i połączyć je z zielonymi meblami, roślinami lub podkładkami. Można też grać z różnymi odcieniami niebieskiego, np. błękitnym, turkusowym lub granatowym, aby stworzyć efekt wodny lub nieba. Zieleń i niebieski to kolory, które nawiązują do natury, morza i nieba.